W dniu 16.12.2017r. w Kętrzynie odbył się inauguracyjny turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału zgłosiło się 51 dwójek, 31 trójek. W tych kategoriach uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.


Nasze dziewczęta grające w „dwójkach” (rocznik 2007 i młodsze) wygrały swoją grupę następnie przechodząc 1/16 i 1/8 awansowały do półfinałów gdzie uległy drużynie z Mikro Ełk 1. W walce o III miejsce pokonały MOSiR Giżycko.


W kategorii „trójek” dziewczęta (2006 i młodsze) w grupie wygrywając jeden mecz zajęły trzecie miejsce i nie zdołały wyjść z grupy do dalszych rozgrywek. Ostatecznie plasując się w grupie drużyn na miejscach od 10 do 24
W kategorii „czwórek” (rocznik 2005 i młodsze) rozgrywki odbywały się systemem „brazyliskim” – do dwóch przegranych meczy. Kolejna nasza drużyna (ubiegłoroczny brązowy medalista Województwa w „trójkach”) miała ułatwione zadanie ze względu na mniejszą liczbę 21 zespołów zgłoszonych do „czwórek”. Dziewczęta po wygraniu wszystkich meczy wygrały rozgrywki.

Drużyny wystąpiły w składach:


„dwójki” – Zalewska Magdalena (2006), Fydrych Amelia (2007)
„trójki” – Masny Amelia, Aleksandra Rutkowska, Zalewska Wiktoria;
„czwórki” – Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna, Kubaczka Martyna, Zapolska Michalina.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA2DZ,   3DZ,   4DZ