W dniu 07 marca 2018r. w Elblągu odbył się czwarty turniej Kinder +Sport, impreza siatkarska dla najmłodszych, w której rywalizują dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Rywalizacja zorganizowana jest w trzech kategoriach „dwójki” – rocznik 2007 i młodsze, „trójki” – rocznik 2006 i młodsze oraz „czwórki” – rocznik 2005 i młodsze. Do IV turnieju zgłosiło się:
1. w kat. „dwójki” – 53 zespoły;
2. w kat. „trójki” – 25 zespołów;
3. w kat. „czwórki” – 16 zespołów.

 


W każdej kategorii występował zespół z Wilkowa i w dwóch kategoriach „dwójek” i „czwórek” nasze drużyny wygrały cały turniej zajmując pierwsze miejsca a w kat. „trójek” dziewczęta zajęły VI miejsce.
To największy sukces w tegorocznych eliminacjach do Turnieju Finałowego wyłaniającego Mistrza Województwa. Do zakończenia eliminacji został jeszcze jeden turniej (05.05.2018 w Węgorzewie) ale nasze „dwójki” i „czwórki” już wywalczyły sobie awans do tego turnieju.
Jednak zanim do tego doszło w poprzednich turniejach dziewczęta w „2” zajęły III i V miejsce, a w „4” – I i III.
Każdy tak dobry wynik to duże obciążenie fizyczne i psychiczne. W Elblągu aby wygrać turniej „2” i „4”musiały dobrze zagrać 7 meczy (15 setów) a „3” aby zdobyć VI miejsce zagrały 7 meczy i 5 wygrały (16 setów). Średnio jeden set trwa około 15 minut, więc zawodniczki musiały wytrzymać ponad trzy godziny intensywnego wysiłku fizycznego pod ogromnym obciążeniem psychicznym.


Drużyny wystąpiły w składach:


• „dwójki”: - Fydrych Amelia (rocznik 2008), Zalewska Magdalena (rocznik 2007);
• „trójki”: - Masny Amelia, Rutkowska Aleksandra, Zalewska Wiktoria (rocznik 2006);
• „czwórki”: - Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna, Zapolska Michalina (rocznik 2005)


Trenerem zespołu jest Edward Szudzich.
Składamy serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu w Kętrzynie za użyczenie transportu na turniej.