W dniu 21 kwietnia 2018r. dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w VII Turnieju piłki siatkowej dziewcząt „SALOS - 2018”, organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „UKS SALOS Ełk”,.
Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach:

  • Młodziczek - rocznik 2003 i młodsze;
  • Kadetek – rocznik 2001 i młodsze;
  • Juniorek – rocznik 2000 i starsze.


W każdej kategorii walczyły cztery zespoły systemem „każdy z każdym”.
Do rozgrywek zaproszono zespoły: Salos Ełk, GreenVollej Ełk, Pisz, Płociczno i Wilczek Wilkowo.


Zespoły z Wilkowa startowały w kategoriach:
• młodziczek - nasze dziewczęta były najmłodszą drużyną rocznik 2014 - 2016;
• kadetek – grały dziewczęta z kategorii młodziczek – rocznik -2012 - 2013.


Zespół młodszych wystąpił w składzie: Golińska Kinga, Friedrichsen Zuzanna, Kuberska Oliwia, Masny Amelia, Olszewska Katarzyna, Pędzich Nikola, Rutkowska Aleksandra, Zalewska Wiktoria, Zapolska Michalina, Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Krzysztof Zalewski.


W drugiej kategorii (kadetek) Wilkowo występowało w składzie: Dębska Iga, Gryczka Klaudia, Konarska Klaudia, Korpalska Magdalena, Kuberska Kornelia, Sachryń Wiktoria, Wojciechowska Maja, Zagroba Karolina i pomagała jako libero - Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Edward Szudzich.


To był udany wyjazd. Po bardzo zaciętych bojach, wygraliśmy po dwa mecze w swoich grupach i przegraliśmy po jednym. W obu kategoriach nasze drużyny wywalczyły II miejsca, ustępując jedynie gospodarzom (starszym w obu przypadkach o 2 lata). Kadetki po zakończonych rozgrywkach ligowych mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami z innego województwa a młodziczki miały solidny sprawdzian przed nowym sezonem w którym wystąpią po raz pierwszy jako drużyna w rozgrywkach ligowych.