W dniu 09.06.2018r. w Elblągu odbył się Finałowy Turniej rozgrywek wojewódzkich Kinder +Sport, impreza siatkarska dla najmłodszych, w której rywalizują dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Rywalizacja zorganizowana jest w trzech kategoriach „dwójki” – rocznik 2007 i młodsze, „trójki” – rocznik 2006 i młodsze oraz „czwórki” – rocznik 2005 i młodsze. Do turnieju wojewódzkiego zakwalifikowało się po osiem zespołów w każdej kategorii.


W kategoriach dziewcząt, awansowały dwa zespoły z Wilkowa:

 


• W kategorii „dwójek” zespół w składzie - Fydrych Amelia i Zalewska Magdalena wywalczył V miejsce. W grupie zmierzyły się z: Lechowo 1 (1:2); Bartoszyce 6 (2:1); Wydminy (0:2), a walcząc o miejsce V zagrały z drużyną - Bartoszyce 1 (2:1)W tej kategorii do rozgrywek w całym województwie zgłosiło się 81 drużyn. Podkreślić należy, iż Amelka startowała jako młodsza o rok od swoich rywalek.


• W kategorii „czwórek” zespół w składzie: Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Kubaczka Martyna, Olszewska Katarzyna, Zapolska Michalina – wywalczył III miejsce, utrzymując tym samym swoją pozycję z ubiegłego roku. Aby zdobyć brązowy medal w turnieju zagrały z: Salos Ełk 1 (2:0); Atak Elbląg 1 (1:2); MOSiR Kętrzyn 1 (2:0). Po rundzie grupowej awansowały do półfinałów gdzie uległy zespołowi z Giżycka (0:2). W pojedynku o III miejsce zagrały z Mrągowem wygrywając 2:0. Od początku rozgrywek o awans do finału walczyło 26 zespołów.


Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a zespoły rozstawione zostały w grupach na podstawie zdobytych w eliminacjach punktów.
Wszystkie mecze obciążały zawodniczki ogromnym stresem, ale udało się im to wszystko wytrzymać i zagrać na wysokim poziomie.


Dziewczęta włożyły ogromny wysiłek w przygotowania do tych zawodów. Od września ubiegłego roku trenowały trzy razy w tygodniu po 1,5 godziny. Często wyjeżdżały na turnieje towarzyskie. Treningi i rozgrywki bardzo mocno zjednoczyły zespół, wytworzyły się przyjaźnie i wspólne cele. W przyszłym sezonie najstarsze zagrają już w rozgrywkach ligowych, a młodsze będąc bardziej doświadczonymi graczami, ponownie powalczą w rozgrywkach Kinder + Sport.
Trenerem zespołów jest Edward Szudzich.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierali nas w trakcie przygotowań, eliminacji i finałów.