„Siatkówka to przyjemność” – pod takim hasłem odbył się w Wilkowie siatkarski turniej dziewcząt. Zawody odbyły się pod patronatem Marii Koc, wicemarszałek Senatu RP.

- Głównym celem głównym zawodów była popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia, poprzez sport, a szczególnie piłkę siatkową, jako dyscyplinę kształtującą umiejętność współpracy
w grupie, poleganiu na partnerach, poświęceniu się w celu osiągnięcia sukcesu drużynowego – tłumaczy Edward Szudzich, trener siatkarek z Wilkowa i organizator turnieju. - Dodatkowo turniej miał na celu dać zawodniczkom odpocząć po rywalizacji w lidze i pobawić się przy okazji meczów, bez presji na wygraną, czy wywalczenie zwycięstwa w zawodach.


Na turniej do Wilkowa przyjechało sześć drużyn: Green Volley Ełk, Warmiss Volley Olsztyn, MKS Dobre Miasto i Koszałek Opałek Węgorzewo. Stawkę uzupełniły dwie drużyny Wilczka Wilkowo. Najlepsze w towarzyskiej rywalizacji okazały się zawodniczki z Ełku. W klasyfikacji końcowej zawodów wyprzedziły one zespoly z Węgorzewa, Wilkowa, Dobrego Miasta i Olsztyna. Wyróżnienia i pamiątki dla wszystkich uczestników turnieju wręczyła Maria Koc. Organizatorami turnieju był klub Wilczek Wilkowo i Gmina Kętrzyn.


Klasyfikacja końcowa
1. Green Volley Ełk, 2. Koszałek Opałek Węgorzewo, 3. Wilczek I Wilkowo, 4. Wilczek II Wilkowo, 5. MKS Dobre Miasto, 6. Warmiss Volley Olsztyn.


Najlepsze zawodniczki turnieju
Adrianna Krystochowicz (Green Volley – MVP), Jagoda Balewicz (Koszałek Opałek – atakująca), Magdalena Korpalska (Wilczek – rozgrywająca).

[zdjęcia]
[1] Turniej miał na celu dać zawodniczkom odpocząć po rywalizacji w lidze.
[2] Wyróżnienia i pamiątki dla wszystkich uczestników turnieju wręczyła Maria Koc.
Fot. Organizatorzy