W niedzielę 12 stycznia w Olsztynie odbyła się VI kolejka rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek w lidze III, pomiędzy: UKS „Chemik” Olsztyn; MKS Dobre Miasto i LUKS „Wilczek” Wilkowo. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Olsztyna, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligi. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.
Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Wilkowem i Dobrym Miastem. Wilkowo dzięki bardzo dobrej zagrywce szybko objęło przewagę i gładko wygrało mecz 2:0 (25:5;25:8).


W drugim meczu z Chemikiem Olsztyn dziewczęta znów odważnie zagrały zagrywką i pierwszy set zakończył się wygraną Wilczka. Do drugiego seta Olsztyn zmobilizował swoje zawodniczki i sytuacja się wyrównała. Gra była bardzo wyrównana i zacięta, co doprowadziło do zdobycia seta przez Olsztyn. Sytuacja wróciła do punktu wyjścia i obie drużyny musiały walczyć w trzecim secie o zwycięstwo w meczu. Tak jak wcześniej znów zaczęła się ostra, wyrównana walka o każdy punkt. Obie drużyny trzymały cały czas równy poziom gry i nie było momentów w których jedna lub druga drużyna traciły punkty seriami. W takich emocjach Wilkowo doprowadziło do sytuacji, kiedy mieliśmy dwie piłki meczowe. Jednak to Olsztyn wykorzystał piłkę meczową i wygrał decydującą partię na przewagi. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Chemika (25:18; 23:25; 15:17).


O końcowej klasyfikacji w grupie decydował mecz pomiędzy Dobrym Miastem a Olsztynem. Niespodzianki jednak nie było Chemik wygrał 2:0 (25:13; 25:16) i wygrał turniej co dało mu awans do II ligi. Wilkowo utrzymało się na poziomie III ligi a Dobre Miasto spadło do IV.
Wszystkim zawodniczkom należą się słowa uznania za walkę, bardzo dobry i stabilny poziom gry oraz ogromne zaangażowanie i koncentrację w meczach. Jest jeszcze szansa na awans do II ligi w kolejnym turnieju.


W następnej kolejce LUKS „Wilczek” Wilkowo zmierzy się z UKS SALOS Ełk i MOSiR Kętrzyn w dniu 02.02.2020r. Będzie to ostatni turniej fazy eliminacyjnej i odbędzie się 02 lutego w Ełku.
Dziewczęta grały w składzie:


1. Karnicka Aleksandra – kapitan zespołu;
2. Golińska Kinga;
3. Góźdź Oliwia;
4. Kuberska Oliwia;
5. Masna Amelia;
6. Rutkowska Aleksandra;
7. Siewruk Aleksandra;
8. Warda Karolina;
9. Zalewska Magdalena;
10. Zalewska Wiktoria.


Trenerami zespołu są: Edward Szudzich i Jan Niszcz.


Serdecznie dziękujemy kibicom za ogromny doping na turnieju.
Zapraszamy na kolejny turniej.