W dniu 12 czerwca w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Województwa w siatkówkę plażową młodziczek (dziewczęta rocznik 2005 i młodsze). W turnieju uczestniczyło 11 zespołów z Olsztyna, Iławy, Ostródy, Elbląga i Wilkowa. Rozgrywki toczyły się systemem „brazyliskim” (po drugim przegranym meczu drużyna odpada z gry). Do dyspozycji zawodniczek były dwa boiska i wspaniała słoneczna pogoda.
LUKS „Wilczek” Wilkowo zgłosił do rozgrywek dwa składy drużyn:
Aleksandra Karnicka / Oliwia Kuberska i młodszą drużynę Aleksandra Rutkowska / Magdalena Zalewska. Zawody rozpoczęły się z kłopotami, ponieważ podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że część dziewcząt ma od tygodnia przeterminowane badania lekarskie i sędzia główny nie wyraża zgody i na ich start do momentu uaktualnienia badań przez lekarza.

Na szczęście udało się zrobić badania w przychodni w Ostródzie i około godziny 13.00 obie drużyny stanęły na boiskach do walki. Kosztowało je to jednak przegrane pierwsze mecze i konieczność pełnej mobilizacji w dalszej grze. Obie drużyny rozpoczęły swoje mecze równolegle tuż po powrocie z przychodni. Niestety młodsza ekipa nie dała rady utrzymać się w grze i po przegranej z drużyną KurianVolley Olsztyn zajęła miejsce IX. Starszy zespół po ciężkim początku otrząsnął się i wygrał swój mecz z Olsztynem 2:0. W drugim meczu para Karnicka / Kuberska walczyły z kolejną drużyną z Olsztyna i też sobie poradziły wygrywając 2:0. Po krótkiej chwili odpoczynku trzeba było stanąć do walki o półfinał z ekipą z Iławy. Tu już zaczęły się wyrównane mecze i nikt nie chciał odpaść bez walki. Pierwszy set przegrany a w drugim walka na przewagi i wygrana.

Trzeci set to bardzo wyczerpujący pojedynek fizyczny i psychiczny ale się udało - kolejne zwycięstwo. Awans do półfinału i jednocześnie już w tym momencie awans do ½ Mistrzostw Polski. Półfinał to spotkanie z gospodarzem rozgrywek SMS Ostróda. Obie drużyny były już bardzo wyczerpane i starały się dojechać do końca spotkania. Szczęśliwie więcej sił zachowały Wilkowianki i odniosły kolejne zwycięstwo. Pozostał jeszcze jeden mecz o tytuł Mistrza Województwa z wieloletnim rywalem z Elbląga, zespołem IKS Atak. Przed meczem dziewczęta stwierdziły, że „nie po to tyle się namęczyły żeby teraz przegrać” i rzeczywiście tą myśl było widać w grze, bardzo ambitnej, solidnej, bez zbędnego ryzyka ale i z pewnością siebie i precyzją zagrań. Pierwszy set wygrany dość wysoko bardzo osłabił fizycznie przeciwniczki i drugi set był cały czas pod kontrolą Wilkowa. Cały turniej trwał 10 godzin a końcowe mecze odbywały się po 10-15 minutach odpoczynku. Dziewczęta były bardzo zmęczone po meczach ale szczęśliwe. Wywalczyły tytuł Mistrza Województwa i awans na rozgrywki ½ Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku lipca w Kołobrzegu.


Drużyny które będą reprezentowały nasze województwo na Półfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek:


1. LUKS „Wilczek” Wilkowo;
2. IKS „Atak” Elbląg;
3. UKS „KurianVolley” Olsztyn I;
4. KS SMS Ostróda;
5. UKS „KurianVolley” Olsztyn II.


Życzymy powodzenia
Edward Szudzich