W sobotę 27 czerwca w Kętrzynie rozegrany został Finał Wojewódzki rozgrywek Kinder+ Sport dziewcząt. Zawody obejmowały rywalizację w trzech kategoriach wiekowych: „Czwórki” – rocznik 2007 i młodsze; „trójki”- rocznik 2008 i młodsze oraz „dwójki” – rocznik 2009 i młodsze.
Aby awansować do Finału trzeba było uzyskać jak najlepsze wyniki w czterech turniejach eliminacyjnych w Kętrzynie, Olsztynku, Giżycku i Olecku. Po turniejach eliminacyjnych najlepsze drużyny uzyskały tytuł Mistrza Województwa i awans do Finałów Mistrzostw Polski – tutaj bezkonkurencyjne okazały się we wszystkich kategoriach dziewczęta z SP4 Giżycko. Dla kolejnych najlepszych sześciu drużyn w każdej kategorii, zorganizowany został Turniej Wojewódzki, który wyłonił Wicemistrzów i ustalił kolejność końcową drużyn. Wicemistrzowie Województwa podobnie jak wcześniej wyłonieni Mistrzowie uzyskali awans do Finałów Mistrzostw Polski, które zaplanowane są na koniec sierpnia w Gliwicach.
LUKS „Wilczek” Wilkowo do rywalizacji w tych rozgrywkach wystawił jeden zespół w kategorii „trójek”. Po rozegraniu turniejów eliminacyjnych zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego. Tutaj zmierzyliśmy się z pozostałymi zespołami: W grupie - Sparta Braniewo, KurianVolley Olsztyn. Po wygraniu części grupowej w półfinale i finale walczyliśmy z MOSiR Kętrzyn I i II. Wygrane z tymi przeciwnikami nie przyszły łatwo ale się udało i dziewczęta zdobyły tytuł Wicemistrza Województwa i awans do Finał Ogólnopolski.


Nasz zespół wystąpił w składzie:


1. Daniela Goleń;
2. Amelia Fydrych;
3. Sonia Klecan;
4. Joanna Radawiec.


Podczas tego turnieju opiekunem drużyny była Pani Alicja Klecan, trenerem drużyny jest Edward Szudzich.


W tym sezonie sekcja siatkówki LUKS „Wilczek” Wilkowo może się pochwalić największymi osiągnięciami w dotychczasowej działalności:


1. w rozgrywkach ligowych młodziczek zajęliśmy V miejsce,
2. w rozgrywkach plażowych Mistrzostwo Województwa i awans do półfinałów Mistrzostw Polski,
3. w rozgrywkach Kinder+ Sport Wicemistrzostwo Województwa i awans do Finału Mistrzostw Polski (w tych rozgrywkach nasze dziewczęta od 4 lat są zawsze na Finałach Ogólnopolskich).


Szkolimy dziewczęta jedynie do kategorii młodziczki, później kończą szkołę podstawową i grają w innych klubach np. SMS Ostróda i „Chemik” Olsztyn.Nasza sekcja nie jest liczna, w tym sezonie trenowało 14 dziewcząt. Wśród tych dziewcząt dwie to Mistrzynie Województwa a kolejne cztery to Wicemistrzynie Województwa w swoich kategoriach wiekowych. Trenerami w sekcji są Edward Szudzich i Jan Niszcz a bardzo aktywnie wspierający rodzice w znacznym stopniu podnoszą poziom treningów.


Przedstawiając Nasze osiągnięcia zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chętnych do nowo otwieranej „grupy naborowej” zarówno dziewczęta jak i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Zgłoszenia można kierować na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 509043199. Zajęcia prowadzone są przez całe wakacje we wtorki i czwartki w godz. 18.00 20.00 w Szkole Podstawowej w Wilkowie.