II Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek      W dniu 25.10.2020 w Wilkowie odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Prezesa LUKS „Wilczek” Wilkowo. Uczestniczyły cztery zespoły:
a. UMKS „Mikro” Ełk;
b. UKS „Green Volley” Ełk;
c. GLKS „Jurand” Barciany;
d. LUKS „Wilczek” Wilkowo;


Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, bez udziału publiczności. Był to już ostatni turniej przed rozgrywkami ligowymi młodziczek, które rozpocząć się mają 11 listopada. Atmosfera turnieju była przyjacielska i mecze choć emocjonujące nie pokazały całkowitej determinacji zespołów. Trenerzy głównie testowali ustawienia i trenowane zagrania aby sprawdzić stan przygotowania zespołu. Widać było zachowywanie rezerwy i dystansu w walce o punkty aby nie przytrafiła się na koniec przygotowań jakaś przykra kontuzja.


Jednak niespodzianek nie było, dobrze przygotowane zespoły z Ełku wygrały swoje mecze z drużynami naszego powiatu i między siebie podzieliły dwa pierwsze miejsca. Ostateczna klasyfikacja:


1. UKS „Green Volley” Ełk;
2. UMKS „Mikro” Ełk;
3. LUKS „Wilczek” Wilkowo;
4. GLKS „Jurand” Barciany.


Wybrano również najlepsze zawodniczki:


MVP Turnieju – Amelia Korzeń – Green Volley Ełk;
Najlepsza przyjmująca – Gabriela Gręś – Mikro Ełk;
Najlepsza rozgrywająca – Amelia Masna – Wilczek Wilkowo;
Najlepsza atakująca – Julia Wołowik – Jurand Barciany.


Składy naszych drużyn:


LUKS Wilczek Wilkowo: Aleksandra Rutkowska – kapitan, Amelia Masna, Aleksandra Siewruk, Wiktoria Zalewska, Magdalena Zalewska, Sonia Klecan, Joanna Radawiec, Ewa Biełaga, Hanna Lender. Trener Edward Szudzich
GLKS Jurand Barciany: Julia Wołowik – kapitan, Patrycja Całuch, Julia Dudzińska, Wiktoria Dudzińska, Wiktoria Ejsmont, Aleksandra Kowalewska, Paulina Mokijewska, Paulina Stachurska. Drużyną opiekowała się Katarzyna Wołowik.