Międzynarodowo

W ostatni weekend kwietnia (26-27.04.2019 r.) w Olsztynie miał miejsce Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny Młodzików. W zawodach brało udział 437 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym trzy reprezentacje zagraniczne z Rosji i Litwy.

      Orły z Karolewa najlepsi!

Zawodnicy z Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” Karolewo zajęli czołowe lokaty. W kat. 44 kg. Kacper Koczergo zdobył złoty medal w pięknym stylu pokonując m.in. w półfinale reprezentanta Rosji. W finale spotkał się z zawodnikiem z sąsiedniego klubu z Kętrzyna Łukaszem Łukasikiem z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp” Kętrzyn, z którym zwyciężył przez położenie na łopatki. Maciej Szmyd w kat. 48 kg. zajął II miejsce. Zawodnik był wielką nadzieją trenerów i mógł sięgnąć po pierwsze miejsce. Niestety ze względu na osłabienie organizmu po długiej chorobie nie zdołał odzyskać pełni formy. Mimo to, stanął dumnie na podium II miejsca.

     43 lata czekania

W ten sam weekend (26-28.04.2019 r.) w Bydgoszczy 18 letni kętrzyniak Paweł Mucha z „Orła” Karolewo na Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. 61 kg. zdobył brązowy medal. Przez 43 lata żaden zawodnik nie sięgnął po medal w grupie seniorów! Tym większym zaskoczeniem był fakt, że junior pokonał wielu starszych kolegów, a w walce o brązowy medal pokonał 28 latka Mateusza Jaś z wielkopolskiego klubu. Należy wyjaśnić, że w tym roku Polski Związek Zapaśniczy dopuścił juniorów do walk z seniorami.

     Wójt Bobrowski odznaczony

Polski Związek Zapaśniczy dostrzegł wysiłki wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego i uhonorował go Złotą Odznaką PZZ. Jest to uznanie za wkład w rozwój sportu zapaśniczego oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży ze wsi wyjazdów w celu wzięcia udziału w zdrowej rywalizacji sportowej.

Trener Łukasz Szmyd za dotychczasowe wyniki szkoleniowe otrzymał Złotą Odznakę PZZ, która została uroczyście wręczona na Międzynarodowym Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików w Olsztynie.