Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwa, jak istotne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym
w życiu codziennym. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odbył się apel, który miał na celu przypomnieć młodemu pokoleniu jak ważna jest dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych. Podczas apelu uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursie pięknego czytania. Szkolnym Mistrzem Pięknego Czytania została uczennica klasy IV - Laura Zapałowska. Ponadto podczas tej uroczystości został rozstrzygnięty konkurs na Szkolnego Mistrza Poprawnej Polszczyzny. Tytuł ten otrzymały: Oliwia Soliwoda z klasy VI „a” oraz Aleksandra Borkowska – uczennica klasy V.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI „a” pod kierunkiem pani Kseni Góźdź.
Również w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego nasi uczniowie wzięli udział w Kętrzyńskim Dyktandzie, które odbyło się 20 lutego 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Soliwoda, Julia Lubelska, Marek Dobrzyński oraz Paweł Bagiński. Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników zmagań ortograficznych.