Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

     Na rynku księgarskim ukazała się książka Bogusława Wołoszańskiego p.t. „Testament Odessy". Fabuła powieści opartej na faktach kończy się w byłej kwaterze Hitlera „Wilczy Szaniec" k/ Kętrzyna. Odessa w tym wypadku to tajny związek byłych SS- manów, który powstał po klęsce faszystowskich Niemiec. Jego udokumentowane funkcjonowanie w sferach światowej finansjery autor „Testamentu Odessy" stwierdza jeszcze w 2001 roku. Wracając do przeszłości Heinrich Himmler prowadził działania w celu utworzenia neopogańskiej religii nawiązującej do pragermańskich bóstw. Gromadzono w tym celu odpowiednie artefakty, w tym także miano odnaleźć świętego graala. Według hipotezy podanej przez Wołoszańskiego wszystkie te cenne eksponaty zgromadzone zostały w podziemnej komorze pod wysadzonym bunkrem Hitlera w Wilczym Szańcu.

 

 

Na marginesie warto pamiętać, że przed bombardowaniami Królewca cenne zbiory wywożono poza obręb miasta. Jednym z magazynów nadzorowanym przez SS był kościół w Karolewie, gdzie znajdowała się część zbiorów z "Prussia Museum".

 

 

 

      Współcześnie przyjmuje się, że schrony Wilczego Szańca były typu powierzchniowego, podobnie jak schrony w Mamerkach nad jeziorem Mamry, których nie wysadzono. Teoretycznie jednak nie można wykluczyć, że na terenie Wilczego Szańca znajdują się jakieś podziemia. Istnienie podziemnych budowli mają potwierdzać współczesne badania technikami geofizycznymi.