GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

      W sobotę 12 stycznia 2019 r. w świetlicy już po raz drugi odbył się " Wieczór z kolędą". Mieszkańcy Pręgowa oraz zaproszeni goście spotkali się w ten szczególny i niepowtarzalny wieczór by wspólnie zaśpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe.
Organizując spotkanie pragnęliśmy wszystkich zebranych zachęcić do śpiewania i podtrzymania polskiej tradycji kolędniczej. Wspólne kolędowanie buduje bowiem więzi, zbliża do siebie ludzi a przede wszystkim wprowadza i wyzwala niezapomniane emocje. Przy blasku świec i choinkach roziskrzonych lampkami rozbrzmiały utwory o różnym charakterze: skoczne, wesołe oraz te, sentymentalne, opowiadające o biedzie i chłodzie grudniowej nocy.


Kolędy bożonarodzeniowe przeplatane były historią ich powstawania oraz wierszami o tematyce świąteczno-noworocznej w wykonaniu dzieci. Całości dopełniała gra Dominiki Graczyk na gitarze klasycznej.

Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy nastrój. Trudno sobie wyobrazić, by kiedykolwiek mogło jego zabraknąć.

Dziękujemy przybyłym mieszkańcom, zaproszonym gościom, Wójtowi Gminy Kętrzyn p. Pawłowi Bobrowskiemu z rodziną, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Marcie Szmyd z synkiem, radnej Gminy Kętrzyn p. Katarzynie Rodak z rodziną za uczestnictwo i wspólny śpiew oraz wszystkim, którzy całym sercem zaangażowali się w ten pamiętny i doniosły wieczór.