Zgodnie z kilkuletnią tradycją na początku czerwca w Zespole Szkół w Wilkowie odbył się festyn rodzinny przebiegający pod hasłem "Każde pokolenie ma swój czas". Zgodnie z hasłem każdy z uczestników festynu znalazł atrakcję dla siebie. A atrakcji była obfitość. Na najmłodszych czekał dmuchany zamek-zjeżdżalnia, trampolina, kolorowa wata cukrowa i malowanie twarzy w fantastyczne wzory oraz pani Marta Szmyd przedstawicielka Wójta Gminy Kętrzyn, która życzyła dobrej zabawy i częstowała słodyczami.
Dla młodych miłośników motoryzacji ogromną atrakcją okazały się pokazy motocyklowe (niektórych zapaleńców nie można było odciągnąć).

Miłośnicy teatru mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez grupę Terapii Zajęciowej z Kętrzyna pt."Czerwony Kapturek". Uczniowie Zespołu Szkół również przedstawiali różne scenki rodzajowe i przedstawienia. Ogromne wrażenie wywołał pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilkowa w czasie którego ugaszono "pożar" drewnianej chatki. Strażacy udostępnili również chętnym wóz strażacki do obejrzenia. Starsi natomiast mogli skorzystać z pomiaru ciśnienia i badania obecności cukru we krwi. Młode mamy uczestniczyły w tańcu "Zumby" przy muzyce. Nie zabrakło również loterii fantowej, w której można było wylosować wspaniałe nagrody.


Sołectwo Wilkowo oraz Świetlica w Łazdojach częstowali uczestników darmowym ciastem, kawą i napojami. Uczestnicy mogli również zjeść darmowe gorące kiełbaski.


Przez cały czas trwania festynu widzów zabawiali uczniowie miejscowej szkoły prezentując piosenki, wiersze i przeprowadzając różnorodne konkursy z nagrodami. Wszyscy wesoło się bawili , pogoda dopisała, więc goście zadowoleni udali się do domów życząc sobie spotkania za rok. Do zobaczenia!