W dniu 24 września w Olsztynie odbył się turniej siatkówki dziewcząt rocznik 2002 Organizatorem był UKS „WarmissVolley” Olsztyn. Na jego zaproszenie do rywalizacji oprócz gospodarzy, przystąpiły jeszcze dwie drużyny – MKS Dobre Miasto i LUKS „Wilczek” Wilkowo.
Celem głównym zawodów była popularyzacja piłki siatkowej, jako dyscypliny kształtującej umiejętność współpracy w grupie, poleganiu na partnerach, poświęceniu się w celu osiągnięcia sukcesu drużynowego, oraz sprawdzian drużyn przed rozgrywkami ligowymi.


Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” i grano po 3 sety bez względu na wynik. W pierwszym meczy zmierzyły się zespoły Olsztyna i Wilkowa. Pierwszy set to wzajemne próbowanie przeciwnika, oba zespoły miały ogromną tremę. Dobrze rozpoczęły nasze zawodniczki od mocnej i skutecznej zagrywki obejmując prowadzenie, w połowie seta przeciwniczki dogoniły i mecz się wyrównał. Były ładne, długie akcja po obu stronach - każdy punkt to była zacięta walka. Ostatecznie końcówka należała do Wilkowa i wygrana 25 : 22. Drugi set to dobra gra w obronie Wilkowa, mocna skuteczna zagrywka i wynik 25 : 18. Trzecia partia po zmianach składów w obu zespołach wyrównała się, ale Olsztyn już nie pozbierał się po dwóch przegranych setach i ostatecznie przegrał 15 : 10 i cały mecz 3 : 0.


Drugi mecz pomiędzy Dobrym Miastem i Olsztynem zakończył się zwycięstwem Dobrego Miasta 3:0.


Mecz pomiędzy Wilkowem i Dobrym Miastem decydował o zwycięstwie w turnieju. Obie drużyny już widziały grę przeciwnika i od początku były bardzo ostrożne. Pierwszy set to wyrównana gra ze zmiennym prowadzeniem przez oba zespoły. Bardzo dobrze w Wilkowie funkcjonowała zagrywka i obrona. Drużyna Dobrego Miasta miała kilka bardzo wysokich i dobrze grających zawodniczek, to ich ataki zmuszały nas do obrony i powodowały kłopoty z wyprowadzaniem własnych skutecznych ataków. W końcówce seta mieliśmy dwie piłki setowe, ale nie udało się ich skończyć. Ostatecznie MKS także po dwóch setowych piłkach wygrał 26 : 24. Drugi set to również wyrównana walka, choć obie drużyny próbowały różnych wariantów w ustawieniach, aby sprawdzić wszystkie zawodniczki – wynik 25 : 19 dla Dobrego Miasta. Ostatni set to wymiana składów i dalsze sprawdziany zawodników przed sezonem, choć rywalizacja cały czas na pełnych obrotach – ostatecznie przegrana „Wilczka” 15 : 10 i meczu 0:3 dała nam drugie miejsce w turnieju.


W ostatnich dniach przed sezonem to bardzo dobry sprawdzian stanu przygotowań.


Nasze dziewczęta wystąpiły w nowym znacznie poszerzonym i wzmocnionym składzie:


1. Siemaszko Pola – kapitan;
2. Kuberska Kornelia (otrzymała nagrodę najlepszej zawodniczki w drużynie);
3. Koch Anastazja;
4. Sachryń Wiktoria;
5. Obolewicz Weronika;
6. Lisek Oliwia;
7. Konarska Klaudia;
8. Korpalska Magdalena;
9. Dębska Iga;
10. Wojciechowska Maja;
11. Siemaszko Julia.


Do zespołu dołączyły dobrze wyszkolone wychowanki z zespołu „SET Karolewo”, który prowadzili Jarosław Urban i Magda Kobylańska.
Drużyna wyjechała na turniej dzięki udostępnieniu transportu przez GOPS Kętrzyn i Wójta Gminy Kętrzyn Pana Pawła Bobrowskiego, za co dziękujemy.
W tym sezonie LUKS „Wilczek” Wilkowo, wystąpi w lidze wojewódzkiej w dwóch kategoriach: juniorki i młodziczki. Pierwsze mecze zaplanowano na 9 październik – juniorki i 29 październik młodziczki. Aktualnie trenują w naszym klubie 23 zawodniczki licencjonowane i 13 dziewczynek w kategorii Kinder. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta na treningi siatkówki do Wilkowa – każdy może spróbować. W kategorii Kinder (szkoła podstawowa od 3-4 klasy) rozpoczynamy szkolenie od podstaw.