W niedzielę 1 grudnia w Ełku odbyła się IV kolejka rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek w lidze III, pomiędzy: UKS „Mikro” Ełk; IKS „Atak” Elbląg i LUKS „Wilczek” Wilkowo. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Ełku, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligii.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.
Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Kętrzynem i Elblągiem. Wilkowo po gładko przegranym pierwszym secie (11:25) w drugim już grało na swoim normalnym poziomie co po wyrównanej i zaciętej grze dało zwycięstwo (25:23). W trzecim secie po równorzędnej grze obu zespołów w końcówce lepsze okazały się zawodniczki z Elbląga i zasłużenie wygrały set (15:11) i mecz.
Drugi mecz Wilkowo pauzowało - grali gospodarze z Ełku przeciwko Elblągowi. Pojedynek zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:0 (25:13; 25:11).


Trzeci mecz rozstrzygał o awansie i spadku z grupy. Wilkowo aby utrzymać dopiero co wywalczony awans do III ligi musiało mecz wygrać. Pojedynek odbywał się przy ogromnym dopingu kibiców z Wilkowa. Dobra gra „Wilczka” dała zdecydowane zwycięstwo 2:0 (25:11; 25:13) a to pozwoliło na pozostanie w rozgrywkach na poziomie III ligi.
Kolejny turniej odbędzie się 08.12.2019 w Wilkowie, gdzie zmierzą się drużyny: „Salos” Ełk I, Wilczek Wilkowo i MOSiR Kętrzyn. Liczymy na dobrą grę naszych zawodniczek i kolejny awans do wyższej ligi.


Dziewczęta grały w składzie:


1. Karnicka Aleksandra – kapitan zespołu;
2. Golińska Kinga;
3. Góźdź Oliwia;
4. Kuberska Oliwia;
5. Masna Amelia;
6. Rutkowska Aleksandra;
7. Warda Karolina;
8. Zalewska Magdalena;
9. Zalewska Wiktoria.


Trenerami zespołu są: Edward Szudzich i Jan Niszcz.
Serdecznie dziękujemy kibicom za ogromny doping na turnieju.
Zapraszamy na kolejny turniej.