Zdjęcie drużyn na boisku pod siatką       W dniu 26 września w Gołdapi odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii kadetek tj. dziewcząt urodzonych w roku 2004 i młodszych. Udział wzięło sześć drużyn:
Pierwsza i druga drużyna Jantar Gołdap, MOSiR Giżycko, Green Volley Ełk, Wilczek Wilkowo i Jurand Barciany. Pierwsza faza rozgrywek to mecze „każdy z każdym” w dwóch grupach:

 


Grupa A (miejsca po fazie grupowej):


1) MOSiR Giżycko; 2) Jantar I Gołdap; 3) Jantar II Gołdap.


Grupa B:


1) Green Volley Ełk; 2) Wilczek Wilkowo; 3) Jurand Barciany;

 


     W II fazie turnieju zespoły z miejsc 2 i 3 zagrały półfinały a zespoły z miejsc 3 powalczyły o miejsce V.
W półfinałach zwycięzcami okazali się MOSiR Giżycko i Green Volley Ełk, którzy zagrali o I miejsce bardzo wyrównany i zacięty mecz zakończony wygraną Giżycka 2:1. Jednak walka o ostateczny punkt była długa a wynik zmieniał się w ostatnim secie bardzo wiele razy na obie strony.
Podobnie, zacięty i wyrównany mecz odbył się pomiędzy Wilkowem i Gołdapią gdzie stawką było III miejsce w turnieju. Ostatecznie bardziej odporne okazały się zawodniczki Jantara i zwyciężyły 2:1 wygrywając decydującą partię 16:14.


Mecz o V miejsce też miał ogromne emocje bowiem spotkały się wyrównane drużyny, żądne sukcesu po porażkach grupowych. Mecz pomiędzy Barcianami a Gołdapią II trwał najdłużej ze wszystkich i tak jak inne mecze finałowe zakończył się na przewagi w trzecim secie. Po wielu meczowych, zaciętych akcjach kończący punkt udało się wywalczyć zespołowi z Barcian i zakończyć mecz 2:1.


Końcowa klasyfikacja:


1) MOSiR Giżycko;
2) UKS Green Volley;
3) UKS Jantar I Gołdap;
4) LUKS Wilczek Wilkowo;
5) GLKS Jurand Barciany;
6) UKS Jantar II Barciany.

Drużyny z naszego powiatu wystąpiły w składach:

LUKS „Wilczek” Wilkowo: Rutkowska Aleksandra – kapitan, Biełaga Ewa, Karnicka Aleksandra, Klecan Sonia – najlepsza zawodniczka w drużynie, Masna Amelia, Siewruk Aleksandra, Warda Karolina, Zalewska Wiktoria. Trenerem jest Edward Szudzich.

GLKS „Jurand” Barciany: Wołowik Julia – kapitan i najlepsza zawodniczka w drużynie, Czarniecka Magdalena, Dudzińska Julia, Dudzińska Wiktoria, Kochmańska Lena, Mokijewska Paulina, Samul Maja, Stasal Paulina, Żydaniec Gabriela. Trenerem jest Jan Niszcz a drużynę w Gołdapi prowadził Zalewski Krzysztof.
Drużyna z Barcian to dziewczęta jeszcze dużo młodsze od swoich rywalek i dopiero rozpoczynające swoją przygodę z siatkówką.

 

Zobacz galerię: