Na zdjęciu medale i puchary     W dniu 11.10.2020 w Barcianach odbył się pierwszy (z trzech zaplanowanych) turniej piłki siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów była sekcja piłki siatkowej przy GLKS „Jurand” Barciany. Zaproszonych zostało sześć drużyn, jednak w ostatniej chwili MUKS „Omega” Mrągowo odwołał swój udział ze względu na choroby zawodniczek. Do turnieju przystąpiły zespoły:

 

 


1. MKS Dobre Miasto;
2. UKS „Czwórka” Giżycko;
3. UKS „Jantar” Gołdap;
4. LUKS „Wilczek” Wilkowo;
5. GLKS „Jurand” Barciany.
Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.


Wszystkie mecze były zacięte i dziewczyny walczyły o każdy punkt. Były emocje, nerwy, niepewność na boisku i poza boiskiem o wynik każdego meczu. Dziewczęta z Barcian trenują od września ubiegłego roku i po raz pierwszy miały okazję pokazać się na własnym boisku przed swoją publicznością. Zagrały bardzo ambitnie i w wielu akcjach pokazały już spore umiejętności. Przy tak krótkim okresie treningów brakuje jeszcze doświadczenia i ogrania ale to wszystko jest do wypracowania w trakcie rozgrywek.


Wyniki turnieju:


1. LUKS „Wilczek” Wilkowo;
2. MKS Dobre Miasto;
3. UKS „Czwórka” Giżycko;
4. UKS „Jantar” Gołdap;
5. GLKS „Jurand” Barciany.

 

Wyróżnienia indywidualne:


Najlepsza rozgrywająca – Maria Gróźdź – MKS Dobre Miasto;
Najlepsza atakująca – Oliwia Jankowska – UKS „Czwórka” Giżycko;
MVP Turnieju – Magdalena Zalewska – LUKS „Wilczek” Wilkowo.


Dekoracji zwycięzców i najlepszych zawodniczek dokonali: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Barciany – Pan Grzegorz Całuch i Sekretarz GLKS „Jurand” Barciany – Pan Kazimierz Witczak.


Oprócz rozgrywek młodziczek swoje mecze towarzyskie rozgrywały również dziewczęta w kategorii Kinder – rocznik 2008 i młodsze z Dobrego Miasta, Wilkowa i Barcian (bez rywalizacji turniejowej).


Kolejne turnieje młodziczek w Barcianach to końcówka listopada turniej „Andrzejkowy” i początek grudnia - turniej „Mikołajkowy”.
Skład zespołu GLKS „Jurand” Barciany: Wołowik Julia – kapitan; Baran Michalina; Całuch Patrycja; Czarniecka Magdalena; Dudzińska Julia; Dudzińska Wiktoria; Ejsmont Wiktoria; Kochmańska Lena; Kowalewska Aleksandra; Mokijewska Paulina; Stachurska Paulina; Stasal Paulina; Szotrowska Martyna; Żydaniec Gabriela. Trenerzy Jan Niszcz i Krzysztof Zalewski.
Skład LUKS „Wilczek” Wilkowo: Rutkowska Aleksandra – kapitan; Góźdź Oliwia; Klecan Sonia; Masna Amelia; Siewruk Aleksandra; Radawiec Joanna; Zalewska Magadalena – MVP Turnieju; Zalewska Wiktoria.

 

 

Galeria: