W dniach 06-08.03.2020. W Nowinach koło Chęcin odbył się pierwszy z dwóch: Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Turniej był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest najważniejszą krajową imprezą do lat siedemnastu. W zawodach startowało 229 zawodników z całej Polski.
Zawodnicy GLKS ORZEŁ Karolewo już w pierwszym starcie wywalczyli dwie kwalifikacje. Mimo debiutu w wyższej kategorii wiekowej pokazali swoją wartość sportową wygrywając pojedynki ze starszymi rywalami. Start w OOM zapewnili sobie Kacper Koczergo oraz Maciej Szmyd, natomiast Szymon Ptak będzie musiał szukać szans w kolejnym Pucharze.


      Należy nadmienić, że Kacper Koczergo toczy wyrównane pojedynki z najlepszymi zawodnikami z kraju i widoczny jest ciąły progres tego zawodnika. Rozwijając się w takim tempie są duże szanse na medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju. Natomiast Maciej Szmyd potwierdza wysoki poziom sportowy zdowając brązowy medal Pucharu Polski Kadetów. Zawodnik nasz stoczył w turnieju 6 pojedynków, wygrywając pięć. Maciej jest jednym z faworytów do złotego medalu najważniejszej imprezy tego roku.