Na zdjęciu wójt z koszem chleba w kościele w Wilkowie       Z uwagi na pandemię koronawirusa, nie mogły odbyć się zaplanowane na druga niedzielę września uroczystości Święta Plonów w Gminie Kętrzyn. W dniu 13 sierpnia br. z inicjatywy Wójta Gminy Kętrzyn – Pawła Bobrowskiego w Kościele Parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkowie została odprawiona uroczysta dziękczynna Msza Święta przez księdza proboszcza Wojciecha Ciarkowskiego w intencji rolników, sadowników, warzywników oraz wszystkich, którzy pracują i produkują na rzecz rolnictwa. Udział w niej wzięli rolnicy, mieszkańcy gminy, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Iwona Arent, Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Grzegorz Prokop, Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski wraz z małżonką, Nadleśniczy Mrągowa - Jarosław Błyskun, Przewodnicząca Rady Gminy Teresa Juchniewicz wraz z radnymi oraz sołtysi Gminy Kętrzyn.


Proboszcz ks. Wojciech Ciarkowski poświęcił chleb przyniesiony przez Panią Barbarę Bukowska - Radną Gminy Kętrzyn oraz kosz z owocami i warzywami. Słowa podziękowań skierował do zebranych Wójt Gminy dziękując wszystkim rolnikom i mieszkańcom za ciężką prace, dzięki której możliwe było zebranie plonów. Święto Plonów corocznie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w Naszej Gminie, to czas radości, podziękowań w którym możemy rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za ich ciężką pracę oraz codzienny trud.


Aby podkreślić wyjątkowy charakter tej uroczystości mieszkańcy sołectwa Wilkowo przygotowali dekoracje w kościele za co składamy serdeczne podziękowania.