W sobotę 11 grudnia 2016 juniorki LUKS „Wilczek” Wilkowo zorganizowały Siatkarski Turniej Mikołajkowy. Uczestniczyło pięć zespołów: Wilkowo; Wilkowo Kadetki; Wilkowo Młodziczki; Farmer i Miasto Kętrzyn.
Rozegrano 10 meczy w systemie „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Rywalizacja odbywała się w przyjacielskiej atmosferze, ale bez oddawania zwycięstwa bez walki. Ze względu na wysokość siatki (224cm) uprzywilejowani mężczyźni grając przeciwko drużynom kobiecym nie wykonywali silnych ataków a starali się zdobywać punkty w obronie i przebijanych (najczęściej) lekko piłkach.


Pomysł organizacji zawodów a później ich całkowite zorganizowanie i przeprowadzenie to zasługa dwóch zawodniczek z Wilkowa: Klaudii Kozłowskiej i Malwiny Grabias. Aby wszystko przygotować (znaleźć drużyny, zapewnić halę i zapewnić obsługę turnieju), dziewczęta pracowały już tydzień przed rozgrywkami a później przez wszystkie mecze i po ich zakończeniu aby pozostawić halę w idealnym stanie. Dziękujemy również Dyrektorowi Zespołu Szkół w Wilkowie - Panu Jarosławowi Harkot, za natychmiastowe poparcie i podjęcie decyzji o udostępnieniu hali i sprzętu.
Po zakończonym turnieju padły deklaracje najmłodszych zawodniczek, że kolejna impreza będzie w ferie i też same będą przy tym pracowały.


Wyniki końcowe:


1. Miasto Kętrzyn;
2. Farmer;
3. Wilkowo Kadetki;
4. Wilkowo;
5. Wilkowo Młodziczki.