W grudniu w sali sportowej przy gimnazjum w Karolewie już po raz ósmy spotkali się mieszkańcy Gminy Kętrzyn na „Turnieju Małżeństw w Piłkę Siatkową”.
Tym razem do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn – Gałwuny, aż 3 drużyny z Biedaszek, Biedaszek Małych, Smokowa oraz występująca gościnnie drużyna z Barcian Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, co dało w sumie 10 spotkań, a więc nikt nie mógł narzekać na niedosyt gry. Wszystkie pojedynki dostarczyły niemałych emocji i mnóstwo dobrej zabawy, o którą tak naprawdę w tym turnieju chodzi. Na boisku można było zobaczyć nie tylko dużą wolę walki ale i niespodziewane przebicia piłki, których nikt nawet by się spodziewał, a niekończące się sety i tajbreki świadczą o wysokim poziomie gry wszystkich zawodników. Na szczególną uwagę zasłużyły oczywiście panie, które jak zawsze pokazały prawdziwy sportowy charakter nie odpuszczając żadnej piłki.


W trakcie imprezy uczestnicy mogli zrobić sobie przerwę przy wspólnej kawie i pysznych wypiekach, które przygotowały wszystkie drużyny oraz skosztować swojskiego smalcu z chlebem, przygotowanym przez organizatorów.
Cała impreza zakończyła się wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich zawodników przez wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego, który był fundatorem nagród. Mecze sędziowali: Tomasz Rutkowski i Jarosław Wanago.


Kolejność końcowa turnieju :


1. Barciany
2. Biedaszki
3. Gałwuny
4. Biedaszki Małe i Smokowo
5. Biedaszki

Słowa podziękowania składamy wszystkim drużynom i uczestnikom turnieju, a także Renacie Olechnowicz i Janowi Nowakowi. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny.