W dniu 14.01.2017 w Lidzbarku Welskim rozegrano V kolejkę rozgrywek wojewódzkich w piłkę siatkową – kategorii młodziczek - rocznik 2002 i młodsze.
Wilczek Wilkowo grał przeciwko zespołom: UKS „Bociek” Górowo Iławeckie; LKS „WEL” Lidzbark; MOSiR Giżycko. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Odmienność tego turnieju polegała na tym, iż zwycięzca i ostatnia drużyna aby zmienić grupę (wejść wyżej lub spaść do niższej ligi) muszą jeszcze rozegrać 2 mecze barażowe z drużynami z ligi wyższej i niższej. Dopiero po tych meczach ustalone zostaną ostatecznie grupy w których drużyny walczyć będą o ostateczne miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

 


Nasz zespół spisał się w Lidzbarku bardzo dobrze. Pomimo przegranych (po dobrej i walecznej grze) w dwóch pierwszych meczach z Lidzbarkiem i Giżyckiem, dziewczęta potrafiły się zmobilizować i wykorzystać swoje atuty w grze o wszystko z Górowem. Przed ostatnim meczem wszystko już było policzone i wiadomo było, że wygrana bez straty seta pozwoli nam się utrzymać w III lidze. Początek meczu to bardzo dobra zagrywka i obrona w naszym zespole, co pozwoliło zdobyć wysokie prowadzenie i pomimo późniejszych słabszych momentów, bez problemu wygraliśmy pierwszego seta. Do szczęścia brakowało już tylko jednego seta. Drugi set to walka punkt za punkt. Do połowy seta nastroje zmieniały się od płaczu i załamań do szczęścia i radości ze zdobywanych punktów po obu stronach siatki. Tak nerwową końcówkę turnieju zdecydowanie lepiej zniosły zawodniczki „Wilczka” co dało zwycięstwo 2:0 i bezpieczne utrzymanie się w III lidze a to z kolei daje nam możliwość walki o miejsca 9-12 (w ubiegłym sezonie rozgrywki zakończyliśmy na miejscu 17).


Na zdecydowaną poprawę gry wpłynęła sumienna praca dziewcząt przez cały sezon oraz rozgrywane turnieje i mecze sparingowe, które wzmocniły wiarę zawodniczek w swoje umiejętności. W trakcie turnieju drużyna wykazała się dużym zaangażowaniem, wzajemną pomocą i skupieniem na grze.
Nasz zespół składa się głównie z zawodniczek rocznika 2003 co oznacza, iż w tym sezonie występują przeciwko starszym o rok koleżankom, jest więc nadzieja na duży postęp w przyszłym sezonie.


Wyjazd na turniej możliwy był dzięki Panu Pawłowi Bobrowskiemu - Wójtowi Gminy Kętrzyn, który udostępnił transport za co serdecznie dziękujemy.


Drużyna grała w składzie:
Dębska Iga; Koch Anastazja; Konarska Klaudia; Korpalska Magda, Kuberska Kornelia; Obolewicz Weronika; Wojciechowska Maja; Siemaszko Pola – kapitan drużyny. Trenerem jest Edward Szudzich

Wyniki meczy:
Wilkowo – Lidzbark 0:2 (23:25 ; 8:25)
Wilkowo – Giżcko 0:2 (21:25 ; 22:25)
Wilkowo – Górowo Ił. 2:0 (25:17 ; 25:19)